Relacja z pierwszego halowego turnieju Stal Cup

• autor: koordynator, 2017-02-19 19:41

Zapraszamy do czytania i oglądania.

Pierwszy raz w historii naszego klubu TS Stal Chełm Śląski, byliśmy organizatorem halowego turnieju piłki nożnej. 11 lutego odbyły się turnieje dla roczników 2008 i młodsi, 2003 i młodsi oraz 12 lutego 2006 i młodsi. W ciągu dwóch dni zmagań na parkiecie hali Gimnazjum nr 1 pojawiło się około 170 zawodników z szesnastu klubów. Każdy uczestnik otrzymał od nas ciepły posiłek i wodę, a każda drużyna miała do rozegrania 5 meczów. Jedynie w roczniku 2008 i młodsi nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, a formuła turnieju zapewniała zdrową rywalizację. Dzięki temu wszyscy młodzi piłkarze otrzymali medale pamiątkowe oraz puchary dla drużyny. W pozostałych dwóch turniejach zespoły rywalizowały o jak najwyższą lokatę. Uważam, że jak na pierwszy raz to udało się nam sprostać różnym wyzwaniom organizacyjnym. Oczywiście takie wydarzenie nie mogłoby się odbyć gdyby nie pomoc i współpraca wielu osób. Chciałbym podziękować przede wszystkim Pani Dyrektor Buras za użyczenie hali w chełmskim Gimnazjum oraz wszystkim pracownikom szkoły, którzy pomagali w obsłudze obiektu. Wielkie podziękowania dla trenerów klubu, którzy byli mocno zaangażowani w całe przedsięwzięcie. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim osobom, których wcześniej nie wymieniłem, a miały udział w organizacji naszych turniejów. Już myślimy o tym, aby latem na naszych boiskach zorganizować duży turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży. Z pewnością będzie on jeszcze większym wyzwaniem, które tylko zmotywuje nas do jeszcze cięższej pracy.

Opis poszczególnych turniejów.

• Rocznik 2008 i młodsi

W turnieju wzięło udział 6 zespołów w tym dwa nasze. Na parkiecie zagrały następujące drużyny: KSB Lędziny, Unia Kosztowy, Pogoń Imielin, Piast Bieruń Nowy. W tym turnieju nie była prowadzona klasyfikacja generalna. Nikt nie liczył zwycięstw, ani bramek. Celem była zdrowa rywalizacja bez presji wyniku , nauka futbolu oraz dobra zabawa. Każdy z zawodników zostawił na boisku sporo walki i serca. Wiele pięknych bramek i ogromna radość po zatrzepotaniu piłki w siatce. Z trybun zmagania swoich pociech mogli oglądać rodzice, którzy swoim dopingiem wspomagali dzieci. Na koniec każdy z zawodników otrzymał medal.

• rocznik 2006 i młodsi

W turnieju udział wzięło 5 drużyn.Tutaj już była prowadzona klasyfikacja końcowa. Każdy grał z każdym. Poniżej przedstawiamy wszystkie wyniki turnieju.

Stal A - Grom Tychy                0 - 3

Pogoń Imielin - Unia Kosztowy 13:0

Stal B - Grom Tychy                2 - 9

Stal A - Pogoń Imielin              1 - 6

Stal B - Unia Kosztowy            0 - 3

Grom Tychy - Pogoń Imielin      6 - 0

Unia Kosztowy - Stal A            1 - 4

Stal B - Pogoń Imielin              0 - 8

Unia Kosztowy - Grom Tychy    0 - 1

Stal A - Stal B                         3 - 8

Sparingi:

Grom Tychy - Pogoń Imielin      0 - 3

Stal A i B - Unia Kosztowy       4 - 6

W turnieju najlepsza okazała się drużyna Gromu Tychy, która miała komplet punktów. Drugie miejsce zajęła Pogoń Imielin z jedną porażka na koncie. Na ostatnim stopniu podium znalazła się drużyna Stali B.

• rocznik 2003 i młodsi

W turnieju wzięło udział 5 drużyn, jedna niestety nie dojechała. Walka o jak najlepszy rezultat była widoczna w każdym spotkaniu. Poszczególne rezultaty

Chełmek - Unia Bieruń       1:0

Czapla Kryry - Stal I          3:2

Stal II - Unia Bieruń           0:0

Chełmek - Czapla Kryry     2:1

Stal I - Stal II                     4:2

Unia Bieruń - Czapla Kryry 2:1

Chełmek - Stal II               4:0

Unia Bieruń - Stal I            4:2

Czapla Kryry - Stal II         0:2

Chełmek - Stal I               7:1

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna KS Chełmek. Drugie miejsce przypadło Unii Bieruń. Na trzecim stopniu podium znalazła się Stal II.

Z powodu problemów technicznych zdjęcia i filmy pojawią do końca tygodnia. Prosimy o cierpliwość.